Pagina 1 van 1

Koevanger gezocht

Geplaatst: 19 feb 2007, 00:28
door janbenz1
Hallo,

Ik ben op zoek naar een koevanger voor op mijn 407.
Niet dat ik in de veehandel zit of zo,maar ik vind het gewoon stoer staan.
Heeft iemand toevallig een exemplaar liggen? zo ja wat mag die kosten?
Ik houd mij aanbevolen. :lol:
Oh ja en een zonneklep voor voor de voorruit. :?: (buitenkant)
Wat een lange en domme zin. :oops:


Groet jan.

vrijmarkt

Geplaatst: 19 feb 2007, 04:53
door Saskia
Hoi Jan, ik zag een zonneklep staan bij 'vraag en aanbod'. (Voor 100 Euro). Je ziet ze ook wel eens te koop liggen op de clubweekends. Daar verkopen leden hun overtollige spullen. Een soort vrijmarkt van camperdingen.

Geplaatst: 19 feb 2007, 11:33
door bart
bullbar,

ik zou toch even onderzoekje doen
http://www.zibb.nl/auto/nieuwsbericht/a ... index.html
hier staat dat het verboden wordt in mei. staat niet of dit alleen geld voor nieuwe auto's. Ik denk namelijk dat het voor alle auto's geld, omdat de auto industrie al lang geen bullbars meer leveren, is een afspraak die ze in 2002-2003 gemaakt hebben.

Bart

Geplaatst: 19 feb 2007, 14:47
door L1
Je bedoelt zo iets Jan?

Hij maakt ze ook voor ons type Mercedes.

http://www.ronelt.cz/ramy/files/stahuj/mercedes.pdf

Moet je een keer op vakantie komen in Tsjechie :D


Na schledanou Leen

Geplaatst: 19 feb 2007, 20:02
door janbenz1
Vanaf 25 mei 2007 mogen geen auto's met geharde bullbars op de neus meer verkocht worden. Alleen kunststof bullbars zijn toegestaan omdat die beter meegeven in geval van een ongeluk en minder ernstige letsel opleveren.
Bullbars, verchroomde accessoires aan de voorzijde van vooral suv's, kunnen ernstige letsel veroorzaken bij botsingen met voetgangers, fietsers en motorrijders. Vooral kleine kinderen zijn kwetsbaar.
Kunstof bullbars zijn minder onveilig omdat het materiaal meegeeft bij een botsing.

Eisen
De eisen aan de toegestane bullbars zijn vooral technisch van aard, laat een woordvoerder van het ministerie weten. Die gaan over de lengte, dikte, grootte, de verhoudingen en het soort materiaal. Bullbars mogen ook geen punten bevatten.
De ministerrraad stemde vrijdag in met Peijs' voorstellen. De nieuwe regel past in de Europese regelgeving die stelt dat een auto met bullbar niet meer letsel mag veroorzaken dan een auto zonder bullbar.
Voor nieuwe auto's die na 24 november 2006 voor een typekeuring komen gelden dan al de nieuwe regels.



Hier staat dus dat vanaf 25 mei 2007 geen auto's meer mogen worden verkocht met geharde bullbars.
Dus dat houdt volgens mij in dat dit bij bestaande auto's niet verboden is.
Maar in ieder geval bedankt voor de tip, wel iets om rekening mee te houden.

Ben 2 jaar geleden daar nog op vakantie geweest, maar toen had ik mijn huidige bus nog niet. :(
Toen hadden we de caravan achter de W123, en die had het goed zwaar.


Groet Jan.

Geplaatst: 19 feb 2007, 20:10
door L1
janbenz1 schreef:Vanaf 25 mei 2007 mogen geen auto's met geharde bullbars op de neus meer verkocht worden. Alleen kunststof bullbars zijn toegestaan omdat die beter meegeven in geval van een ongeluk en minder ernstige letsel opleveren............

.....Voor nieuwe auto's die na 24 november 2006 voor een typekeuring komen gelden dan al de nieuwe regels.

Groet Jan.
Maar onze bussen zijn m.i. nooit goedgekeurd voorzien van bullbars.
Wat gaat er gebeuren na 25-5 ment de APK? Strenger op toezien?

Leen

Geplaatst: 20 feb 2007, 07:30
door it camperke
Youp van het Hek had een mooie omschrijving voor die dingen: kindvermorzelaars...

Geplaatst: 06 mar 2007, 21:24
door L1
Ik was vanmorgen in Otrokovice in de werkplaats van het bedrijf waarvan ik hierboven de link had geplaatst betreffende de bullbars.
Ook daar was de Europese regelgeving al doorgedrongen. Men heeft mee gedeeld uit een grote Europese pot en heeft wat betreft de bullbars de harp aan de wilgen gehangen. Schoenmaker blijf bij je leest. In dit geval, blijf gewoon (rvs) uitlaatdempers maken

Afbeelding

Alles bij elkaar geveegd en naar de schroothoop waar het thuis hoort.

Leen

Geplaatst: 09 mar 2007, 09:33
door janbenz1
Oke duidelijk.
We laten het eerst maar zo, dan zo nu en dan maar een koe op de bumper. :lol:
In ieder geval bedankt voor de informatie.

Groet Jan.

Geplaatst: 14 mar 2007, 17:00
door africandreamers
janbenz1 schreef:Oke duidelijk.
We laten het eerst maar zo, dan zo nu en dan maar een koe op de bumper. :lol:
In ieder geval bedankt voor de informatie.

Groet Jan.
Hoi Jan,

ik kan het niet laten toch te reageren. Zoals je ziet hebben wij wel een bull-bar, en niet alleen omdat het stoer staat. Een bullbar heeft een aantal voordelen, met als belangrijkste de spreiding van de schade over de gehele voorkant, ipv. alleen de radiateur en wat daarachter zit. In bepaalde landen, b.v. Australie, rijdt bijna alles van formaat met bull-bar en dat is niet voor niets (daar heet het roo-bar). Ook daar is sprake van verbieden van bull-bar in steden. Overigens, een bullbar op een 'gewone' auto is gevaarlijk omdat de voetganger niet meer in de knieen geraakt wordt maar in de zij. Dit speelt niet bij onze bussen; als iemand zo stom is om ervoor te gaan staan dan is hij/zij over de hele lengte plat, met of zonder bullbar ;-).

Groet,

Fulco