Pagina 1 van 1

Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 13 jun 2012, 06:27
door Yoni
Volgens het instructie boekje kan je je differentieel speling afstellen met een imbus met een borgmoer of de diff.

Met achteruit of langzaam vooruit rijden klappert mijn aandrijfas nog al en dat komt niet het middenas lager helaas dus denk dat er inwendig te veel ruimte is.

Nu zit deze stelbout er niet maar ik heb wel aan de ingaande as een haaksleutel ring en borgring zitten vervult deze de zelfde functie om de tandwielen wat dichter bij elkaar te brengen?

M.v.g.

Yoni

Re: Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 13 jun 2012, 12:56
door Dennis en Nancy
Op ons diff zat enorm veel speling toen we de bus uit duitsland haalden. uiteindelijk zat de borging er niet meer op. Na vastzetten en borgen was alles super. De dealer hier had er geen enkele moeite mee, was zo gebeurd.

Dennis

Re: Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 13 jun 2012, 16:44
door Jeroen_Hanomaf
Zit de speling ook echt aan die kant, m.a.w., weet je zeker dat de oorzaak is? (zie onderschrift van Leo?) ;)

Groeten Jeroen

Re: Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 13 jun 2012, 17:20
door Yoni
Ik hoor en voel de speling letterlijk van achter komen.
Het midden as lager is uitgesloten de versnellingbak kan bij mijn weten bij zo een stand niet zo een speling hebben.

Ik ga een haaksleutel zoeken en kijken hoe het met de stelmoer gesteld is.

Enige wat ik wel appart vind is dat deze stelling om ingaande as zit en niet op de zelfde plek als aangegeven in het boekje..

Gr. Yoni

Re: Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 13 jun 2012, 23:32
door Dennis en Nancy
de speling was bij ons goed te voelen onder de bus als je de as optilde/duwde. met rijden niets te voelen.

Een keer een middenlager naar de jachtvelden gereden in de MAN van mijn werk en dat was WEL goed te voelen.

Dennis

Re: Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 13 jun 2012, 23:55
door vanhooltje
Yoni schreef:Ik hoor en voel de speling letterlijk van achter komen.
Het midden as lager is uitgesloten de versnellingbak kan bij mijn weten bij zo een stand niet zo een speling hebben.

Ik ga een haaksleutel zoeken en kijken hoe het met de stelmoer gesteld is.

Enige wat ik wel appart vind is dat deze stelling om ingaande as zit en niet op de zelfde plek als aangegeven in het boekje..

Gr. Yoni
Ik zou daar een beetje voorzichtig mee zijn, tot je een goed antwoord hier krijgt.
Je kan het voelen als je aan de aandrijf as draait, neem een vastpunt op het dif, en op de as. Draai de as en kijk hoeveel de as te verdraaien is. tussen de 0,5 en 1 cm is goed daar boven niet. Kijk ook even naar je kruis koppelingen, die kunnen ook versleten zijn en herrie maken.

Re: Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 15 jun 2012, 06:26
door Yoni
Morgen gaat de aandrijfas los en ga ik het dubbel checken.
Maar kwam gister tot de conclusie dat die haaksleutel stelmoer helemaal niet op deze bus zit.
Waarschijnlijk heb ik die toch bij onze oude bus of een andere bus zien zitten en die link gelegd..

Valt er intern nog wat te stellen als de seling echt te groot is?

Gr. Yoni

Re: Differentieel afstellen? MB609

Geplaatst: 15 jun 2012, 11:49
door vanhooltje
Yoni schreef: Valt er intern nog wat te stellen als de seling echt te groot is?

Gr. Yoni
Ja dit kan, maar dat is een zeer moeilijk en tijdrovend klusje. Bij een te grote speling tussen pignonas en het kroon wiel, zal je de steekassen en de klok er uit moeten nemen zodat je de pignonas er uit kan nemen. Deze word door twee koniche lagers gedragen met daar tussen een bus. Nu zal je de pignonas dichter bij het kroonwiel moeten brengen om de speling op te heffen. Dit doe je met simmieringen, zorg wel dat de pignon as nog wel wat speling heeft want anders word de wrijving tussen deze twee te groot en verbrand de boel.
Hier een voorbeeld (let wel dit is geen mb dif)

Afbeelding
By vanhooltje at 2012-06-15

Je zal de klok en pignonas waarschijnlijk meerdere keren in en uit moeten bouwen om de juiste afstelling te krijgen.

Maar ga eerst goed kijken waar de speling zit, kruiskoppelingen schuifstuk van de aandrijfas voor je hieraan begint.
Want ik heb dit ook moeten doen en het is geen makkelijk klusje.