De vorige eigenaar heeft een opvoerpompje geplaatst want hij "werd gek van het handmatig ontluchten".
Maar vervolgens vertelt hij: "dat pompje is nu niet meer nodig want ik heb alle leidingen vervangen".
Toch komt er nog ergens lucht in de leidingen na een paar dagen stil staan, dus het probleem lijkt daarmee
niet opgelost.
De dag na overdracht lag er al een plasje diesel onder de bus. De dieselleidingen en stukjes slang bleken in elkaar geschoven te zijn zonder slangklemmen.
Ook was het dieselpompje rechtstreeks aangesloten op de accu en de verbindingen waren zo aan elkaar gedraaid met een tape-je eromheen.
Door de lekkende diesel tape-je eraf en blanke draden hingen er al los te bungelen :shock:
Dit heb ik eerst maar even hersteld door fatsoenlijke verbindingen en aansluiting op de 12V achter het contact.
Ook heb ik zo'n 8 slangklemmen geplaatst wat er voor zorgde dat ie niet meer lekte.
Het was me ook opgevallen dat het voofiltertje (borrelglaasje) erg smerig is, waardoor ik vermoed dat de leidingen/tank erg vervuild is.
Wat wil ik nu doen:
- filters verschonen/vervangen
- dieselpompje eruit halen (heeft het ding uberhaupt nut behalve diesel door verstopte filters proppen!?)
- extra voorfilter plaatsen ergens vlakbij de tank die makkelijk toegankelijk is.
Blijkt het voorfilter hierna extreem snel vervuild te zijn, kan ik overgaan tot het volledig legen en schoonmaken van de brandstoftank.
Nu ben ik niet zo'n motorisch-technisch onderlegd zeg maar dus hierbij een paar fotootjes met een paar -
waarschijnlijk eenvoudige - vragen.

1) De leiding langs de rode lijn is de retourleiding neem ik aan?
(Het opvoerpompje is hier tussen geplaatst)

2) Ik vermoed dat de leiding langs de rode lijn hier de aanvoerleiding is?
(komt zo ver ik nu kan zien ook uit de richting van de brandstoftank)
3) Wat is de leiding langs de gele lijn?
Tevens: de doorzichtige slang met "FOOD QUALITY", zou deze wel geschikt zijn voor diesel?
(wel handig, deze is doorzichtig 8) )