Ernst, de behoefte om het paneel omhoog te zetten is er alleen wanneer wij ergens een paar dagen staan. Zolang er overdag gereden wordt, zitten de accu`s toch vol. Het idee van één centrale gasveer met op de hoeken schuifslotjes, kom je weer bij mijn eerste stelling, dat het dak 3 meter hoog ligt. Dan zou dat ook met een bowdenkabel systeem moeten. Is te doen , maar maakt het alles weer kwetsbaar.
Ruud, de angst dat die gasveren bij eventuele zware wind problemen zouden kunnen geven? Heb jij mee gemaakt dat iemand mankementen met zijn achterklep kreeg van wegen die gasveren. Nog sterker. Als jij de foto`s van mijn Zelfbouw Hyundai H200 Camper hebt bekeken. Tijdens de eerste proefrit met het dak, nog zonder doek, schoot deze bij 80KM/u uit de vergrendeling. Dankzij de gasveren was er verder niets aan de hand

En aan de hoge kant, komt nog een vergrendeling. Ik denk aan een motorkap sluiting, die ik middels een bowdenkabel bedien.